Aktuality

Čo máme nové?

Pomoc má opäť zelenú

pridal: admin | dátum: 19. mája 2020 | kategória: Novinky

Centrum solidarity dnes opäť otvárame pre verejnosť. Pre osamelých rodičov, mamy na materskej, seniorov aj ľudí v núdzi. Novinkou je, že sa centrum stáva tiež zberným miestom blížiacej sa Zbierky školských pomôcok a nájdete v ňom aj podporu cez náš najnovší projekt Pošli tašku.

Pomoc má opäť zelenú

Predstav si, že prídeš na miesto, kde si môžeš za symbolický poplatok kúpiť niečo z oblečenia pre seba či svoje deti, pokecať si so svojou susedkou, či poradiť sa so sociálnym pracovníkom. Áno, čítaš dobre, aj toto je charita – pozor, nie však zberné miesto nepotrebných vecí, ktoré nepomáha už ani ľuďom v núdzi, ale miesto, ktoré prináša úžitok všetkým, aj bežným susedom a susedkám.

Nezabúdajme spolu na preventívne opatrenia – pri vstupe do centra musí mať návštevník rúško, ruky si musí vydezinfikovať a musí rešpektovať počet osôb v centre (stanovený je na maximálne na dvoch návštevníkov). Prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie radu pred centrom s rozostupmi medzi ľuďmi v rozmedzí 2 metrov. Oblečenie, obuv ani doplnky do domácností stále neprijímame.

Nová šanca k radosti aj úžitku

V charite je pre nás nesmierne dôležité viesť ľudí k ekologickejšiemu prístupu darovávania a používania vecí. Vtedy sa prebúdza dobro a rozvíja myšlienka, ako zdieľať a ako sa podeliť. V centre preto plánujeme prednášky na enviromentálnu tému či workshop upcyklácie, teda premeny oblečenia. Záujem evidujeme aj zo strany škôl, ktoré chcú svojich žiakov do centra privádzať na interaktívne exkurzie. Všetko bolo pozastavené kvôli hrozbe nákazy koronavírusom, ale spolu s uvoľňovaním opatrení otvárame centrum opäť pre všetkých: osamelých rodičov, mamy na materskej, seniorov a ľudí bez domova. Novinkou je, že sa centrum stáva tiež zberným miestom blížiacej sa Zbierky školských pomôcok a nájdete v ňom aj podporu cez náš najnovší projekt Pošli tašku.

Centrum solidarity

Jasovská 6, 85107 Bratislava

centrumsolidarity@charitaba.sk

+421 2 622 500 09

Štandardné otváracie hodiny centra:

Utorok: 12:00 -16:00

Streda: 12:00 – 16:00

Piatok: 12:00 – 17:00