Aktuality

Čo máme nové?

Vo FaxCOPY nezabúdajú pomáhať ani v ťažších časoch

pridal: admin | dátum: 10. júla 2020 | kategória: Novinky

Bratislavská arcidiecézna charita prevzala od FaxCOPY viac ako 300 vecí. Už po druhýkrát oslovili bratislavskú charitu s úmyslom vyčarovať úsmevy ďalším ľuďom s ťažkými životnými osudmi. O aké darovanie išlo a čo mu predchádzalo?

Pomáhať druhým a eliminovať odpad

Hlavnou myšlienkou iniciatívy FaxCOPY je z dlhodobého hľadiska pomáhať druhým a eliminovať odpad, keďže im nie sú ľahostajní ľudia v núdzi a ani naša planéta. Našu iniciatívu sme spustili na Vianoce 2019 a teší ma, že sa nám podarilo slovo dodržať a pokračujeme v nej ďalej,“ hodnotí predseda predstavenstva FaxCOPY Karol Dittinger.

Aké veci sme dostali?

V prvý júlový týždeň sme prevzali od FaxCOPY plne využiteľné produkty, ktoré nie sú spojiteľné s konkrétnou osobou a ktoré boli „odpísané“ – neprevzaté zákazníkmi, či vyrobené s chybou. Opäť sa potvrdilo staré známe: „Pre jedného odpad, pre druhého poklad.“ Spoločnosť so sortimentom pre firemné riešenia, kanceláriu i domácnosť, spotrebný materiál, foto-video či kancelárske potrebami sa rozhodla, že tieto veci nebudú vyhadzovať, jednoducho ich zozbiera a využije na charitatívne účely.

Kto sa do darovania zapojil?

Do zberu „odpísaných“ vecí sa zapojili zamestnanci z výroby zo spoločnosti Copygraf a tiež zamestnanci z našich 40 predajní FaxCOPY po celom Slovensku. Darovali praktické darčeky ako rúška, tričká, mikiny, detské body, návleky na vankúše, hrnčeky, tašky, ruksaky a mnohé ďalšie.

Komu sme sa rozhodli pomôcť?

Darčeky rozdelíme medzi viaceré rodiny a jednotlivcov všetkých vekových kategórií. „Verím, že sa nám podarí pomáhať aj naďalej a rozžiarime úsmev na tvárach ďalších rodín, či jednotlivcov, ktorí to v živote nemajú ľahké.“ dodáva predseda predstavenstva FaxCOPY Karol Dittinger.