Aktuality

Čo máme nové?

Preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu aj v bratislavskej charite

pridal: admin | dátum: 10. marca 2020 | kategória: Novinky

Zmena otváracích hodín v Centre solidarity, odloženie stretnutí Klubu seniorov aj zrušenie duchovnej obnovy pre zamestnancov a dobrovoľníkov farských charít. V súvislosti s novým koronavírusom a ochorením COVID-19 Bratislavská arcidiecézna charita informuje, že služby, ktoré denne poskytuje NERUŠÍ, no zodpovedne pristupuje k preventívnym opatreniam v súvislosti so zabránením šírenia sa nového koronavírusu a rešpektuje všetky oficiálne nariadenia a odporúčania Ministerstva zdravotníctva s Úradom verejného zdravotníctva SR, hlavného mesta a v neposlednom rade Konferencie biskupov Slovenska. O osvetu sa snaží aj medzi svojimi klientmi.

  • Z hygienických dôvodov bude prevádzka v Centre solidarity, až do odvolania, fungovať v obmedzenom čase. Počas tohto obdobia Vás prosíme, neprinášajte do Centra solidarity žiadne oblečenie, obuv ani doplnky do domácnosti. Takisto v centre až do odvolania nebudeme organizovať žiadne podujatia ani exkurziu pre žiakov.

Utorok: 12:00 – 15:00 hod.

Streda: 12:00 – 15:00 hod.

Piatok: 12:00 – 15:00 hod.

Sobota – Zatvorené

  • Duchovná obnova v Šaštíne, pre zamestnancov a dobrovoľníkov BACH, naplánovaná od 14. 3. do 15. 3.2020, je zrušená.
  • Stredajšie stretnutia členov Klubu seniorov Quo vadis na Hurbanovom námestí v Bratislave sú pravdepodobne až do konca marca 2020 zrušené.
  • obmedzili sme aktivity našich dobrovoľníkov

Všetky ostatné služby, vrátane ošetrovania a opatrovania seniorov, požičiavania zdravotníckych pomôcok, fungovania DSS a RS Samária či momentálne naplánovanej distribúcie potravinových balíkov ľuďom v núdzi, pokračuje bez zmeny.

Zamestnanci Bratislavskej arcidiecéznej charity boli poučení o preventívnych opatreniach proti šíreniu koronavírusu a podstatných zásadách hygieny. Veríme, že sa nám spolu zodpovedným prístupom a prácou podarí zastaviť šíreniu nákazy bez toho, aby sme museli obmedziť starostlivosť o tých, ktorí to momentálne skutočne potrebujú.