Potravinová zbierka Tesco

Bratislavská arcidiecézna charita (BACH) ďakuje všetkým darcom, dobrovoľníkom a ľuďom, ktorí akýmkoľvek spôsobom podporili priebeh Potravinovej Tesco zbierky v predajniach, ktoré koordinovala bratislavská charita. Darcovia vložili nezištne do nákupných košíkov od 21. – 23. novembra 2019 spolu až 15 112,017 kg potravín a drogérie v hodnote 26 161,41 eur.

tesco_srdce

Bratislavská arcidiecézna charita rozšírila tento rok zoznam zberných miest. Potravinovú zbierku koordinovala v 10-tich predajniach Tesco v Bratislave (na Kamennom námestí, Pri starom letisku, na Bzovíckej a Kresánkovej ulici), v Záhorskej Bystrici na Tešedíkovej ulici, v Chorvátskom Grobe-Čiernej vode na Jantárovej, v Ivanke pri Dunaji na Vajnorskej ulici, v Kútoch na Štefánikovej, v Šamoríne na Bratislavskej ceste a neposlednom rade v seneckej predajni na Bratislavskej ulici. BACH vďačí pri organizovaní či realizovaní zbierky aj svojim aktívnym farským charitám v Marianke, Šaštíne-Stráže, vo Vajnoroch, Rači, Senci.

Práve zberné miesto Senec zaznamenal veľký nárast. Ľudia v zapojenej Tesco predajni darovali až cez 4 tony potravín a drogérie (v roku 2018 necelé 3 tony). „Veľmi nás povzbudil veľký výnos a srdečný záujem ľudí v Senci. Určite je to ovocie aktívnej práce Farskej charity Senec. Veríme, že to môže byť povzbudením aj pre vznik ďalších farských charít,“ dodáva s uznaním riaditeľ BACH Boris Hrdý.

Tesco navyše daruje finančný príspevok vo výške 20 % z hodnoty všetkých vyzbieraných produktov v obchodoch aj prostredníctvom novinky Online nákupov na podporu činnosti charity. Všetky dary z Potravinovej TESCO zbierky znamenajú pre BACH možnosť poskytnúť konkrétnu a nevyhnutnú pomoc ľuďom, ktorí potrebujú zabezpečiť základné životné potreby a obracajú sa na Bratislavskú arcidiecéznu charitu počas celého roka.  Aj počas uplynulého roka dokázala BACH vďaka štedrým darcom pomôcť napr. obyvateľom vyhorenej ubytovne v Ružinove, či mnohým jednotlivcom a rodinám v bratislavskom regióne. Je to tiež priestor osobnej angažovanosti darcov a dobrovoľníkov, ktorí sa tak stávajú súčasťou charitného diela solidarity a vzájomnej pomoci.

Partneri celonárodnej Potravinovej zbierky 2019

Lokálni partneri Bratislavskej arcidiecéznej charity