Aktuality

Čo máme nové?

Pošli tašku v ďalších regiónoch Slovenska

pridal: admin | dátum: 16. apríla 2020 | kategória: Novinky

Doba koronavírusu je pre nás skúškou, ako sa vieme spojiť a pomáhať si navzájom. Slovenská katolícka charita, ktorá má zastúpenie prostredníctvom arcidiecéznych a diecéznych charít vo väčších mestách Slovenska a prostredníctvom farských charít i v menších mestách a dedinách, spája sily pre pomoc núdznym. Šancu zažiť radosť z „veľkej“ pomoci ponúka aj verejnosti.

Aby sme pomohli seniorom, pre ktorých je opustenie domácej karantény ohrozením s vážnymi dôsledkami, rozširujeme úspešný projekt pomoci Pošli tašku, ktorý doteraz slúžil seniorom v bratislavskej arcidiecéze.

Novinkou je, že sa k službe Pošli tašku pripojili aj ďalšie charity. Vďaka Košickej arcidiecéznej chariteGréckokatolíckej charite PrešovSpišskej katolíckej chariteDiecéznej charite Rožňava a Diecéznej charite Žilina službu Pošli tašku môžete využívať aj v ďalších regiónoch Slovenska. A tak Pošli tašku môžu seniori využívať nielen v hlavnom meste, ale aj napríklad v Žiline, Košiciach, Prešove, Spiššskej Novej Vsi či Rožňave. Ďalšie mestá a okresy, ktoré sú zapojené do projektu Pošli tašku nájdete tu.

Projekt z dielne Bratislavskej arcidiecéznej charity sa osvedčil, pomohol stovke seniorov a našiel si podporu u množstva dobrovoľníkov. Veríme, že podobný úspech v objeme odovzdaných tašiek a kilometrov na ceste do domovov zažije aj v ostatných častiach Slovenska.

Nie je deň, aby sme nepomohli aspoň jednému seniorovi

Ak viete o seniorovi vo svojom okolí, ktorý by potreboval pomôcť, no vy mu pomoc neviete poskytnúť, informujte o tom charitu. Seniora kontaktujeme, spýtame sa, čo potrebuje a následne donesieme nákup či lieky priamo k jeho domovu. Ak je senior v núdzi, odovzdávame tašku zadarmo, s potravinami z vlastných zásob.

Keď sa senior cíti osamelo, potrebuje sa vyrozprávať alebo cíti stres a potrebuje psychologickú pomoc či rozhovor s kňazom, charity ponúkajú aj iné možnosti pomoci. Vždy to závisí od danej charity v regióne a jej odborného zamerania, vždy sa však snažia prepojiť seniora na odborníka z vlastných radov alebo iných organizácií.