Aktuality

Čo máme nové?

Bratislavská arcidiecézna charita hostí v adventne sviatočným jedlom 170 ľudí v núdzi vďaka iniciatíve dm {spoločne}

pridal: admin | dátum: 3. decembra 2020 | kategória: Novinky

V Bratislave, Senci aj Skalici Bratislavská arcidiecézna charita (v hlavnom meste aj v spolupráci s Depaul Slovensko) doručí opusteným, ľuďom zo sociálne slabšieho prostredia, rodinám v núdzi, so zdravotne znevýhodnenými členmi či mnohodetným rodinám a osamelým rodičom, sviatočné jedlo. Adventný čas im bratislavská charita spríjemní vďaka podpore Slovenskej katolíckej charity a jej spolupráci s iniciatívou dm {spoločne}.

Pred sviatkom sv. Mikuláša, 2. decembra v Senci (v Pastoračnom centre vďaka Charite Senec a Tenenet, o. z. – 30 porcií jedla) a 4. decembra v Bratislave (v Centre solidarity – 14 porcií jedla, sídle Bratislavskej arcidiecéznej charity – 36 porcií jedla a zariadeniach Depaul Slovensko – 50 porcií jedla) a v Skalici (vďaka farskej charite Skalica v Pastoračnom centre sv. Urbana – 40 porcií jedla).

Bratislavská arcidiecézna charita pomáha rozdať 170 porcií sviatočného jedla pre ľudí v núdzi.

Núdznych pohostíme teplou kapustnicou so smotanou a chlebom, zemiakmi s rezňom, dezertom a nápojom a k tomu ešte darčekovou taškou s ponožkami. Sviatočné jedlo rozdáva Bratislavská arcidiecézna charita ľuďom v núdzi v hygienicky zabalených obaloch.

V Centre solidarity sme pripravili núdznym aj tašky navyše – s ponožkami, pastou, kefkou, toaletným papierom, čokoládami, hrnčekmi, maminy si môžu v centre vybrať pre deti čo chcú – od teplého oblečenia až po hračky a knižky.

Finančne sa túto krásnu adventnú akciu darí realizovať vďaka nedávnemu Giving Friday, kedy sa spoločnosť DM a jej iniciatíve dm {spoločne}, rozhodla venovať 5 percent z celkového denného obratu v rámci e-shopu mojadm.sk a všetkých predajní dm, na prípravu slávnostného jedla počas adventného obdobia. Tento projekt pripravuje dm v spolupráci so svojím partnerom – Slovenskou katolíckou charitou.

Vďaka darcom a ich nákupom sa podarilo tento rok vyzbierať neuveriteľných 45 105,40 €. Tieto peniažky arci/diecézne charity pod taktovkou Slovenskej katolíckej charity premenili na prípravu sviatočného jedla pre viac ako 2000 ľudí v núdzi po celom Slovensku.