Aktuality

Čo máme nové?

Príďte nás navštíviť na bratislavské vianočné trhy

pridal: admin | dátum: 28. novembra 2019 | kategória: Novinky

Od 1. do 3. decembra pozývame všetkých zvedavcov aj labužníkov vianočných koláčikov na Vianočný Hlavný trh, ktorý sa tento rok nachádza na Hlavnom námestí v Bratislave. Tím bratislavskej charity vás pohostí a rozosmeje v stánku Slovenskej katolíckej charity.

Nový koncept vianočných trhov je zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne podujatie so sprievodným kultúrnym programom, ktoré bude maximálne reflektovať na príjemnú vianočnú atmosféru v meste. Okrem toho bude Vianočný Hlavný trh pomáhať ľudom a prírode a absolútnou novinkou bude možnosť bezhotovostnej platby kartou a mobilom.  

Usporiadanie stánkov bude v novom prevedení. Jedlá a nápoje ľudia nájdu vo vianočných stánkoch na Hlavnom námestí a program a dobrú zábavu na Františkánskom námestí, kde bude umiestnené pódium so sprievodným programom. Spolu bude počas Vianočného Hlavného trhu 76 stánkov. Medzi nimi aj stánok Slovenskej katolíckej charity, v ktorom od 1. do 3. decembra 2019 nájdete najmä zamestnancov aj dobrovoľníkov a klientov Bratislavskej arcidiecéznej charity.

Sme radi, že sa tento rok môžeme zúčastniť aj my, bratislavskí chariťáci, ktorí sme tiež už roky rokúce súčasťou hlavného mesta. Tohtoročný tradičný neziskový dobročinný prvok vianočných trhov je pre nás povzbudením. Dúfame, že sa nám na trhoch podarí stretnúť aj s našimi dlhoročnými darcami a podporovateľmi, ale aj ľuďmi, ktorí o nás nikdy nepočuli.

Od 10:00 do 22:00 hod v 1. adventnú nedeľu, pondelok a utorok vám ponúkneme sladké i slané vianočné dobroty, ukážeme vám aj výrobky našich klientov Samárie. Prezradíme vám už teraz, že na trhy si berieme aj vianočné adventné kalendáre pre deti aj dospelých, ktoré si môže zadarmo zobrať ktokoľvek. Zvedavé otázky si zapíšte, práve na trhoch vám veľmi radi čokoľvek zodpovieme. Prídu naši sociálni aj terénni pracovníci, aj naši klienti a určite aj náš pán riaditeľ. Tešíme sa na vás.

Tím Bratislavskej arcidiecéznej charity