Aktuality

Čo máme nové?

24. mar 2020

Novinky

Ukážme seniorom, že v tom nie sú sami

Opustenie bytu v čase vysokej šance nákazy vírusom COVID-19 môže pre seniorov znamenať vážne ohrozenie života. Projekt Pošli tašku je výnimočný v tom, že ktokoľvek môže upozorniť na osamelo žijúceho seniora a vybaviť mu donášku nákupu potravín. Bratislavská arcidiecézna charita (BACH) časti seniorom vo finančnej núdzi ponúka služby aj nákup zadarmo.

18. mar 2020

Novinky

Na situáciu ohrozenia koronavírusom COVID-19 reaguje aj Slovenská katolícka charita

V Slovenskej katolíckej charite, najväčšom neverejnom poskytovateľovi sociálnych služieb, ktorý prostredníctvom zamestnancov poskytuje služby aj najviac ohrozenej skupine – seniorom, citlivo vnímame súčasnú situáciu verejného ohrozenia. Šírenie koronavírusu nás stavia najmä pred otázku, ako v tejto dobe čo najlepšie plniť svoje poslanie s ohľadom na potreby klientov i našich zamestnancov.

17. mar 2020

Novinky

Aktualizovaný prehľad služieb a preventívne opatrenia

V súvislosti so šírením koronavírusu a rizikom ochorenia COVID-19 Bratislavská arcidiecézna charita (BACH) informuje o obmedzení služieb, ktoré denne poskytuje.

13. mar 2020

Novinky

Zbierku školských pomôcok posilňujeme novým partnerom

Nedostatok peňazí, generačná chudoba, kríza v rodine, zdravotné problémy, či iná rasa alebo etnická príslušnosť nemôžu byť dôvodom nižšej šance na vzdelávanie u dieťaťa. Zbierkou školských pomôcok sa už roky snažíme dávať deťom zo znevýhodneného prostredia dobrý štart pri nástupe do školy. Nové zberné miesta zbierky, ale aj distribúciu školských pomôcok posilňujeme s organizáciou Teach for Slovakia.

Láska - charita - je najúčinnejšie svedectvo, pretože ľuďom zjavuje Božiu lásku.

pápež František

10. mar 2020

Novinky

Preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu aj v bratislavskej charite

V súvislosti s novým koronavírusom a ochorením COVID-19 Bratislavská arcidiecézna charita informuje, že služby, ktoré poskytuje NERUŠÍ, no zodpovedne pristupuje k preventívnym opatreniam a rešpektuje všetky oficiálne nariadenia a odporúčania. O osvetu sa bude snažiť aj medzi svojimi klientmi.

9. mar 2020

Novinky

Pustili sme sa do poslednej distribúcie potravinových balíkov

Poslednú distribúciu potravinovej pomoci, v rámci Operačného programu potravinovej a základnej materiálnej pomoci (OP FEAD) v tomto roku realizujeme od 9. marca 2020 do 15. apríla 2020. Bratislavská arcidiecézna charita poberateľom dávky v hmotnej núdzi zdôrazňuje, že napriek aktuálnej situácii rizika infekcie koronavírusom v hlavnom meste, nateraz neruší distribúciu potravinových balíkov a všetko bude realizovať podľa dohodnutých termínov, dbajúc na preventívne opatrenia.

6. mar 2020

Svet

Vyhlásenie SKCH k situácii na grécko-tureckej hranici: Všetci ľudia majú právo na dôstojné zaobchádzanie a mier

V reakcii na najnovší dramatický vývoj na grécko-tureckej hranici vyzýva Slovenska katolícka charita, aby zjednotená Európa zmiernila utrpenie tých najzraniteľnejších.

5. mar 2020

Novinky

Nehľaďte na svoj vek alebo vrásky, stále môžete zažiť niečo nové

„Chodievam sem približne 16 rokov a znamená to pre mňa veľa, obohacujem si moje vedomosti aj duchovno,“ ukazuje nám Zdenka barle a dodáva, že sa o ducha musí starať, aby malo silu aj telo. Klub seniorov v kaviarni Quo Vadis je miestom inšpirácie a priateľských vzťahov, ktoré prežili takmer tri desaťročia.